Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile esnafa verilen kredilerin üst limiti 150 bin liraya yükseltildi ve bu kredilerden alınan komisyon oranları da yüzde 1’den yüzde 0,5’e düşürüldü.

 

Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile esnafa verilen kredilerin üst limiti 150 bin liraya yükseltildi ve bu kredilerden alınan komisyon oranları da yüzde 1’den yüzde 0,5’e düşürüldü.

Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, 21 Mart 2014 tarihinde Ankara Ticaret Odasında düzenlenen “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) 64. Yıl Vizyon Buluşması” toplantısına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan esnaf ve sanatkârlara büyük müjde geldiğini belirterek, kooperatiflerin durumlarına göre kredilerin en düşük alt limitlerin 75 bin TL’ye, en üst limitlerinin ise 150 bin TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Kooperatif yönetimi olarak katıldıkları TESKOMB 64. Yıl Vizyon Buluşması toplantısında uzun zamandır bekledikleri bu müjdeli haberi almaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, şu şekilde konuştu: “Bu güzel haber bizleri ve esnaf ve sanatkârlarımızı çok sevindirdi. Bu verilen müjdeler neticesinde Gediz esnaf kefalet olarak konumumuzun çok iyi durumda olmasından dolayı kredi limitlerimiz 150 bin liraya yükseltilmiş olup bu krediden esnaf ve sanatkârımıza faydalandırma imkânına kavuştuk.

Bankaların faiz artışına gittiği şu günlerde esnaf kefalet kredi oranlarının değişmemesinden dolayı esnafa verdiğimiz bu krediler bankalara göre çok cazip hale gelmiştir. TESKOMB 64. Yıl Vizyon Buluşmasında merkez birliğimizin sayın başbakandan esnaf kefalet kooperatifi aracılığıyla verilen kredilerin faiz oranlarının yükseltilmemesi konusunda istekte bulunulması neticesinde olumlu cevap alınmış olup şu andaki faiz oranlarıyla yani yıllık yüzde 5 ile kredi vermeye devam edilecek faiz artışı yapılmayacaktır.

Ayrıca sayın başbakanın müjdeleri limit artışı ve faizlerin yüzde 5 ile devam etmesiyle sınırlı kalmadı. Halk Bankası’nın kredilerden aldığı yüzde 1 oranındaki banka komisyonu yüzde 1’den yüzde 0,5’e, bloke sermaye oranı ise yüzde 1,5’den yüzde 1’e düşürüldü. Bu indirimler neticesinde her zaman şikâyet ettiğiniz aldığınız kredilerdeki kesintiler en asgari seviyeye çekilerek cebinize daha fazla para girmesi sağlanacaktır.

Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak, kredi ihtiyacı olan bütün esnafımızı bu avantajlı kredilerden faydalandırmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Kredi ihtiyacı olan bütün esnaf ve sanatkârlarımız, önce bankalardan soruşturup en son kendi kuruluşları olan Gediz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine gelerek bizlere danışsınlar ve son kararı ona göre versinler. Zaten bankalarla bizim aramızdaki farkı araştırınca göreceksiniz. Esnafımız böyle bir avantajı varken yüksek faizlerle kredi alıp borçlanmasın. Yeni alınan kararların esnaf ve sanatkârımıza hayırlı olmasını dilerim.

 

 
   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler